آمادگی کامل کمیسیون شکایات انتخاباتی برای رسیدگی به شکایات انتخابات ریاست جمهوری

iecc-af
یکشنبه ۱۳۹۸/۶/۱۷ - ۱۵:۱۹
Call center

کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی مطابق تقسیم اوقات انتخاباتی و همگام با کمیسیون مستقل انتخابات برای رسیدگی به شکایات انتخابات ریاست جمهوری ۶ میزان ۱۳۹۸ آمادگی کامل دارد.

اعضای رهبری کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی روز ( یکشنبه مورخ: ۱۷سنبله ۱۳۹۸) در مراسم افتتاح مرکز معلوماتی این کمیسیون، تاکید نمودند که با جدیت با هر نوع بی نظمی انتخابات ریاست جمهوری مطابق قانون برخورد خواهند کرد.

محترمه زهره بیان شینواری رئیس کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی به شهروندان اطمینان داد که کمیسیون شکایات برای رسیدگی به شکایات انتخابات ریاست جمهوری 1398 آمادگی کامل دارد، تا با عملی کردن برنامه های موثر، حق را به حقدار رسانده و عدالت انتخاباتی را تامین نماید.

محترم مولوی دین محمد عظیمی معاون کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی در پاسخ به پرسش خبرنگاران مبنی بر ثبت و رسیدگی به شکایات دوره مبارزات انتخاباتی انتخابات ریاست جمهوری گفت: تاکنون حدود ۵۷ شکایت از سراسر کشور ثبت شده است که تمام آن مطابق قانون  وطرزالعمل های انتخاباتی رسیدگی شده است.

آقای عظیمی تصریح کرد که بیشترین شکایات مربوط به تخطی و تخلف تیم های انتخاباتی ثبات و همگرایی و دولت ساز می شود که ثبت شده و از سوی کمیسیون شکایات مورد رسیدگی قرار گرفته و مرتکبین آن توصیه، اخطار و حتی جریمه شده اند.

معاون کمیسیون شکایات انتخابات به نامزدان انتخابات ریاست جمهوری هشدار داد که به فکر تلقب در انتخابات پیشرو نباشند و این کمیسیون از تمام توان برای شفافیت و تامین عدالت انتخاباتی استفاده می کند.

وی از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری خواست تا با پررنگ کردن مبارزات انتخاباتی شان در جهت کشانیدن شهروندان به پای صندوق های رای تلاش جدی نمایند.

محترم چمن شاه اعتمادی رئیس دارالانشای کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی ضمن سپاسگزاری از همکاری های رسانه ها،  نقش رسانه ها را در تامین عدالت انتخاباتی بسیار اثر گزار دانست و از رسانه های کشور خواست که با روشن کردن زاویه های تاریک تخطی، تخلف و جرایم انتخاباتی، کمیسیون شکایات را همکاری نمایند.

آقای اعتمادی بیان داشت که کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی، مطابق قانون انتخابات و طرزالعمل های انتخاباتی به تمام شکایات انتخاباتی رسیدگی می کند.

مطابق تقسیم اوقات انتخاباتی، انتخابات ریاست جمهوری در تاریخ 6 میزان 1398 در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

Call Center

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۸/۹/۲۳ - ۱۱:۱۸
Background image

نشست مشورتی کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی با جوانب ذیدخل انتخاباتی

کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی ( روز جمعه مورخ: ۱۳۹۸/۹/۲۲) نشست مشورتی را با هدف دریافت راه حل بن بست انتخابات ششم میزان ۱۳۹۸ با نمایندگان تکت های انتخاباتی، احزاب سیاسی، نهادهای جامعه. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۹/۲۰ - ۱۴:۴۹
Background image

نشست اعضای رهبری کمیسیون های انتخاباتی

اعضای رهبری کمیسیون های انتخاباتی نشستی را به منظور همکاری و هماهنگی های هر چه بیشتر هر دو نهاد شام روز گذشته ( سه شنبه مورخ ۱۹ قوس ۱۳۹۸) در دفتر مرکزی کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۹/۱۳ - ۱۶:۵۳
Background image

بزرگداشت از روز جهانی محو خشونت علیه زنان در کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی

از روز جهاني محو خشونت عليه زنان امروز (چهارشنبه ۱۳/۹/۱۳۹۸) در دفتر مرکزی کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی و با اشتراک اعضای هیات رهبری، روسای بخش های مختلف، مشاورین و کارمندان اداری. . .

BACK TO NEWS