افتتاح مرکز معلوماتی کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی

iecc-af
یکشنبه ۱۳۹۸/۶/۱۷ - ۱۴:۴۵
Call Center

مرکز معلوماتی یا (Call center ) کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی، روز (یکشنبه مورخ: ۱۷ سنبله ۱۳۹۸)  از سوی اعضای رهبری این کمیسیون افتتاح گردید. این مرکز تماس معلوماتی برای اولین بار جهت ایجاد سهولت برای هموطنان عزیز در چوکات ریاست اطلاعات و آگاهی عامه این کمیسیون  شروع به فعالیت نموده است.

مقام های کمیسیون شکایات فعالیت سیستم مرکز معلومات را جهت دسترسی به معلومات در مورد روند ثبت و رسیدگی به شکایات انتخاباتی بسیار مهم دانستند.

محترمه زهره بیان شینواری رئیس کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی در مراسم افتتاح این مرکز گفت:  در گذشته یک مرکز مشخص تماس وجود نداشت که شهروندان از طریق آن به آسانی به معلومات دسترسی داشته باشند.

خانم شینواری  این مرکز  را یک پل برای ارتباط با جوانب ذیدخل در پروسه انتخابات عنوان نمود و افزود؛ هموطنان از این پس می توانند از طریق این مرکز از چگونگی روند ثبت و رسیدگی به شکایات از هر نقطه کشور به صورت تیلفونی معلومات مورد ضرورت خویش را به دست آورند.

در ادامه محترم مولوی دین محمد عظیمی معاون کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی در مورد اهمیت این مرکز بیان داشت گفت: ایجاد مرکز معلوماتی در کمیسیون شکایات بی سابقه بوده و یکی از دستاوردهای مهم رهبری جدید این کمیسیون می باشد.

مولوی صاحب عظیمی از کارمندان مرکز معلوماتی خواست تا معلومات حقوقی و تخنیکی خود را تکمیل نموده و معلومات دقیق را به شهروندان ارایه نمایند.

همچنان محترم چمن شاه اعتمادی رئیس دارالانشای کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی نیز ضمن تشریح فعالیت این مرکز معلوماتی از هموطنان عزیز خواست که هرگونه معلوماتی را که در مورد پروسه ثبت و رسیدگی به شکایات انتخاباتی ضرورت داشته باشند می توانند از طریق تماس تلیفونی با این مرکز کسب کنند.

بر اساس آمار اداره تنظیم خدمات مخابراتی (اترا)؛ در حال حاضر حدود ۲۲.۳۴ میلیون کاربر فعال موبایل در افغانستان وجود دارد، که در حدود ۹۰ درصد از ساحات افغانستان را در بر میگیرد. بنابراین ایجاد مرکز معلومات تلیفونی یک فرصت خوب دریافت معلومات را برای شهروندان که در نقاط دور دست کشور زندگی می کنند، فراهم می نماید.

شماره تماس این مرکز ۱۳۲ بوده و از ساعت ۸ صبح الی ساعت ۶ بعد از ظهر، غیر از روز های رخصتی فعال و در خدمت هموطنان عزیز قرار دارد.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۸/۶/۳۰ - ۱۴:۳۹
Background image

آغاز برنامه آموزشی رسیدگی به اعتراضات وشکایات کمیشنران ولایتی

برنامه آموزشی دو روزه ی رسیدگی به اعتراضات و شکایات انتخاباتی ( روز شنبه ۳۰ سنبله ۱۳۹۸) با اشتراک کمیشنران ولایتی ۳۴ ولایت و با حضورداشت اعضای محترم رهبری کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی. . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۶/۲۸ - ۱۶:۳۶
Background image

اشتراک رئیس کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی در کنفرانس مطبوعاتی شبکه زنان افغان در رابطه با انتخابات

محترمه زهره بیان شینواری رئیس کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی روز ( پنجشنبه ۲۸ سنبله ۱۳۹۸) با هدف ارائه معلومات از کارکردها و آمادگی های این کمیسیون در رابطه به ثبت و رسیدگی به شکایات و. . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۶/۲۸ - ۱۶:۳۳
Background image

نشست اعضای رهبری کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی با نمایندگان نهادهای جامعه مدنی مرتبط به زنان و جوانان

اعضای محترم رهبری کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی با هدف شنیدن دیدگاه ونظریات جوانان وزنان درپیوند پروسه انتخابات ریاست جمهوری، روز(پنجشنبه ۲۸ سنبله ۱۳۹۸) نشست مشورتی را با نمایندگان. . .

BACK TO NEWS