امضای تفاهم نامه میان کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی و برخی نهاد های ناظر انتخاباتی

iecc-af
دوشنبه ۱۳۹۸/۹/۱۱ - ۱۰:۲۶
MoU

کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی امروز ( یکشنبه مورخ: ۱۰/۹/۱۳۹۸) با برخی از نهادهای ناظر انتخاباتی تفاهم نامه هماهنگی و همکاری به امضا رساند.

موسسه تعلیمی و اجتماعی جوانان افغانستان، موسسه افغان های متاثر ازماین و نهاد خیریه ظرفیت های اجتماعی نهادهایی هستند که این تفاهم نامه همکاری را امضا نمودند .

محترمه زهره بیان شینواری رئيس کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی هنگام امضای این تفاهم نامه با نهادهای مذکور، نقش نظارتی نهادهای جامعه مدنی و اجتماعی را در شفافیت روند انتخابات موثر دانست و تاکید کرد که همکاری و هماهنگی بیشتر میان کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی و نهادهای جامعه مدنی مرتبط با انتخابات، سبب تسریع و بهبود روند انتخابات در کشور می شود.

خانم بیان افزود؛ کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی که ماموریت تامین عدالت انتخاباتی را به عهده دارد، همکاری و نظارت نهادهای ناظر انتخاباتی، از روند انتخابات، می تواند این کمیسیون را در امر تامین شفافیت در انتخابات کمک نماید.

سپس مسئولان نهادهای متذکره ضمن سپاسگزاری از فراهم کردن امضای سند همکاری میان کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی و نهاد های ناظر انتخاباتی بیان نمودند که این کمیسیون حیثیت دادگاه انتخاباتی را دارد و باید موقف گیری جدی را مطابق قانون در قبال مسایل انتخاباتی داشته باشد.

MoU

MoU

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۵ - ۱۴:۱۲
Background image

ملاقات شماری از مسوولان نهادهای جامعه مدنی با اعضای رهبری کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی

مسئولان مجتمع نهادهای مدنی (مجما)، موسسه بازتوانی معلولین (ابرار) و انستیتیوت دموکراتیک ملی (NDI)با حضور در دفتر مرکزی کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی با اعضای محترم رهبری این کمیسیون. . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ - ۱۲:۳۹
Background image

نشست مشترک کمیسیون های انتخاباتی در مورد تصامیم کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی

جلسه مشترک کمیسیون های انتخاباتی در مورد مکانیزم و سیستم نمونه گیری درصدی محلات، در دفتر مرکزی کمیسیون مستقل انتخابات با حضور داشت اعضای رهبری و تیم تخنیکی کمیسیون های انتخاباتی برگزار. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ - ۱۱:۵۸
Background image

دیدار نماینده خاص سر منشی سازمان ملل متحد در افغانستان با اعضای رهبری کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی

محترم تادامیچی یاماموتو نماینده خاص سر منشی سازمان ملل متحد در افغانستان عصر روز ( دوشنبه مورخ ۱۳۹۸/۱۱/۲۱) با اعضای محترم رهبری کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی در دفتر مرکزی این کمیسیون. . .

BACK TO NEWS