امضای تفاهم نامه میان کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی و برخی نهاد های ناظر انتخاباتی

iecc-af
دوشنبه ۱۳۹۸/۹/۱۱ - ۱۰:۲۶
MoU

کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی امروز ( یکشنبه مورخ: ۱۰/۹/۱۳۹۸) با برخی از نهادهای ناظر انتخاباتی تفاهم نامه هماهنگی و همکاری به امضا رساند.

موسسه تعلیمی و اجتماعی جوانان افغانستان، موسسه افغان های متاثر ازماین و نهاد خیریه ظرفیت های اجتماعی نهادهایی هستند که این تفاهم نامه همکاری را امضا نمودند .

محترمه زهره بیان شینواری رئيس کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی هنگام امضای این تفاهم نامه با نهادهای مذکور، نقش نظارتی نهادهای جامعه مدنی و اجتماعی را در شفافیت روند انتخابات موثر دانست و تاکید کرد که همکاری و هماهنگی بیشتر میان کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی و نهادهای جامعه مدنی مرتبط با انتخابات، سبب تسریع و بهبود روند انتخابات در کشور می شود.

خانم بیان افزود؛ کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی که ماموریت تامین عدالت انتخاباتی را به عهده دارد، همکاری و نظارت نهادهای ناظر انتخاباتی، از روند انتخابات، می تواند این کمیسیون را در امر تامین شفافیت در انتخابات کمک نماید.

سپس مسئولان نهادهای متذکره ضمن سپاسگزاری از فراهم کردن امضای سند همکاری میان کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی و نهاد های ناظر انتخاباتی بیان نمودند که این کمیسیون حیثیت دادگاه انتخاباتی را دارد و باید موقف گیری جدی را مطابق قانون در قبال مسایل انتخاباتی داشته باشد.

MoU

MoU

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۸/۹/۱۳ - ۱۶:۵۳
Background image

بزرگداشت از روز جهانی محو خشونت علیه زنان در کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی

از روز جهاني محو خشونت عليه زنان امروز (چهارشنبه ۱۳/۹/۱۳۹۸) در دفتر مرکزی کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی و با اشتراک اعضای هیات رهبری، روسای بخش های مختلف، مشاورین و کارمندان اداری. . .

دوشنبه ۱۳۹۸/۹/۱۱ - ۱۰:۲۶
Background image

امضای تفاهم نامه میان کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی و برخی نهاد های ناظر انتخاباتی

کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی امروز ( یکشنبه مورخ: ۱۰/۹/۱۳۹۸) با برخی از نهادهای ناظر انتخاباتی تفاهم نامه هماهنگی و همکاری به امضا رساند. موسسه تعلیمی و اجتماعی جوانان افغانستان،. . .

چهارشنبه ۱۳۹۸/۹/۶ - ۱۵:۱۲
Background image

تدویر جلسه حقوقی در مورد تخطی، تخلف و جرایم انتخاباتی مربوط به کارمندان انتخاباتی

جلسه کمیته حقوقی کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی تحت ریاست محترم مولوی دین محمد عظیمی معاون این کمیسیون امروز (چهارشنبه ۶/۹/۱۳۹۸ ) با هدف بحث و بررسی تخطی، تخلف و جرایم انتخاباتی. . .

BACK TO NEWS