تدویر ورکشاپ آموزشی قانون منع آزار و اذیت زنان و اطفال

iecc-af
دوشنبه ۱۳۹۸/۵/۱۴ - ۱۳:۲
تدویر ورکشاپ آموزشی قانون منع آزار و اذیت زنان و اطفال

برنامه آموزشی چهار روزه ای تحت عنوان آگاهی دهی در مورد استراتیژی ملی مبارزه با خشونت و قانون مبارزه با آزار و اذیت زنان و کودکان؛ روز یکشنبه مورخ ( ۳۰ سرطان ۱۳۹۸) از طرف وزارت امور زنان برای کارکنان کمیسیون مستقل شکایات انتخاتی، در دفتر مرکزی این کمیسیون تدویر یافت.

در آغاز این ورکشاپ محترم چمن شاه اعتمادی رئیس دارالانشای کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی، از برگزاری چنین برنامه های آموزشی، ابراز قدردانی و امتنان نموده و گفت:‌ خشونت علیه زنان یکی از پدیده های منفی در اجتماع است که از بد وخلقت انسانها سابقه طولانی دارد.

آقای اعتمادی از یک سلسله نابرابری ها، محرومیت ها، سوء استفاده های ابزاری از زنان یاد آور شد و افزود؛ در هیچ جایی از دنیا، زنان به حقوق اساسی شان نرسیده است. وی تطبیق قانون منع آزار و اذیت زنان و اطفال را یگانه راه بیرون رفت، از چالش های موجود دانست.

در این ورکشاپ آموزشی ضمن تشریح قانون منع آزار و اذیت زنان و اطفال برای اشتراک کنندگان؛ قانون محو خشونت علیه زنان، تدابیر وقایوی و حمایوی، مکلفیت های ادارات دولتی، مبارزه با خشونت علیه زنان و اطفال، همکاری و مشارکت زنان، تطبیق پلان کاری مبارزه با خشونت، معرفی استراتیژی مبارزه با خشونت علیه زنان، معرفی وضعیت موجود زنان در کشور و انواع خشونت ها علیه زنان؛ توسط آموزگاران وزارت امور زنان برای کارمندان این کمیسیون در مدت ۴ روز آموزش داده می شود.

تدویر ورکشاپ آموزشی قانون منع آزار و اذیت زنان و اطفال

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۰/۱/۲۳ - ۸:۴۸
Background image

ملاقات اعضای سازمان حرکت اتحاد و تغییر با رئيس کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی

اعضای رهبری سازمان اجتماعی حرکت وتغییر امروز ( یکشنبه مورخ ۱۴۰۰/۱/۲۲) با محترمه زهره بیان شینواری رئيس کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی در دفتر مرکزی این کمیسیون دیدار و ملاقات نمود.. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۱/۲۳ - ۸:۳۹
Background image

دیدار مسوولان حزب اجماع ملی افغانستان با رئیس کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی

مسوولان حزب اجماع ملی افغانستان، عصر روز شنبه مورخ ( ۲۱ حمل ۱۴۰۰) با محترمه زهره بیان شینواری رئیس کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی دیدار و گفتگو نمودند.

دوشنبه ۱۴۰۰/۱/۱۶ - ۱۵:۱۸
Background image

معرفی برنامه های پروژه حمایت از انتخابات سازمان ملل متحد (UNESP)برای کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی

برگزاری سروی دیدگاه های عمومی و برنامه پلان ارتقای ظرفیت که قرار است در سال ۲۰۲۱ میلادی از سوی پروژه حمایت از انتخابات سازمان ملل متحد (UNESP)راه اندازی و تطبیق گردد، امروز(دوشنبه مورخ. . .

BACK TO NEWS