جلسه اعضای رهبری کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی با مسئولان فیفا

iecc-af
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۷/۱۶ - ۱۹:۵۲
FEFA

اعضای محترم رهبری کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی، امروز ( سه شنبه 16/ 7/ 1398 ) با نمایندگان موسسه انتخابات آزاد و عادلانه افغانستان ( فیفا) دیدار نمودند. در این دیدار در مورد یافته های این نهاد جامعه مدنی از پروسه نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری ششم میزان گفتگو گردید.

در ابتدا محترم یوسف رشید رئیس اجرایی موسسه انتخابات آزاد و عادلانهٔ افغانستان (فیفا) نگرانی ها و پشنهادات خویش را بخاطر تامین شفافیت در پروسه انتخابات ریاست جمهوری با اعضای رهبری کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی در میان گذاشت و گفت: پیش داوری نامزدان انتخابات ریاست جمهوری درمورد نتایج انتخابات؛ افکار عامه را نسبت به پروسه خراب می کند و باید جلوی آن گرفته شود.

محترم انجینیر محمد نعیم اصغری مسئول پروگرام های فیفا  نیز در این جلسه یک کاپی از یافته های این نهاد را که شامل (۱۲۱۰) مورد از تخطی ها و تخلفات انتخاباتی مشخص و مستند شده، به اعضای رهبری کمیسیون شکایات تسلیم نمود.

آقای اصغری از اعضای رهبری کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی خواست تا در جلسات علنی شان نمایندگان هر دو طرف قضایا و نیز نمایندگان نهادهای ناظر انتخاباتی را بخواهند تا قضایای انتخاباتی بصورت شفاف فیصله شود.

در پایان اعضای رهبری کمیسیون شکایات انتخاباتی آرای بدون بایومتریک را باطل دانستند و یکبار دیگر تعهد کردند که درمطابقت با قانون و طرزالعمل های انتخاباتی به شکایات انتخاباتی رسیدگی می کنند و در این راستا زیر فشار کدام نهاد و شخص قرار نخواهند گرفت.

دراین جلسه کمیشنران کمیسیون مستقل شکایات انتخابات اطمینان دادند که به شکایات ثبت شده در زمان تعیین شده مطابق قانون رسیدگی کرده و هیچگونه نگرانی در این مورد وجود ندارد.

FEFA

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۵ - ۱۵:۳۰
Background image

تدویر جلسه ی هماهنگی اعضای رهبری کمیسیون های انتخاباتی

در ادامه جلسات هماهنگی گذشته، اعضای رهبری کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی و کمیسیون مستقل انتخابات امروز ( چهارشنبه مورخ ۱۳۹۸/۱۰/۲۵) نشستی را به منظور تقویت هماهنگی و همکاری میان هر دو. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۰/۲۴ - ۱۴:۸
Background image

نشست خبری کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی در مورد پایان زمان رسیدگی به اعتراضات و شکایات ناشی از اعلان نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۸ در دفاتر ولایتی

اعضای محترم رهبری کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی، امروز (سه شنبه مورخ: ۱۳۹۸/۱۰/۲۴) نشستی خبری را در رابطه به ختم پروسه رسیدگی به اعتراضات و شکایات ناشی از اعلان نتایج ابتدایی انتخابات. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۰/۱۷ - ۱۲:۵۹
Background image

ملاقات متخصصان ارشد پروژه (ECES) اتحادیه اروپا با اعضای رهبری کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی

محترم لوکش ویدوا متخصص تحلیل وآمار وارقام ومحترم ایبارهارد متخصص اطلاعات وارتباطات مرکز حمایت اتحادیه اروپا از انتخابات افغانستان یا (ECES) امروز (سه شنبه مورخ: ۱۳۹۸/۱۰/۱۷) با اعضای. . .

BACK TO NEWS