جلسه اعضای رهبری کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی با مسئولان فیفا

iecc-af
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۷/۱۶ - ۱۹:۵۲
FEFA

اعضای محترم رهبری کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی، امروز ( سه شنبه 16/ 7/ 1398 ) با نمایندگان موسسه انتخابات آزاد و عادلانه افغانستان ( فیفا) دیدار نمودند. در این دیدار در مورد یافته های این نهاد جامعه مدنی از پروسه نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری ششم میزان گفتگو گردید.

در ابتدا محترم یوسف رشید رئیس اجرایی موسسه انتخابات آزاد و عادلانهٔ افغانستان (فیفا) نگرانی ها و پشنهادات خویش را بخاطر تامین شفافیت در پروسه انتخابات ریاست جمهوری با اعضای رهبری کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی در میان گذاشت و گفت: پیش داوری نامزدان انتخابات ریاست جمهوری درمورد نتایج انتخابات؛ افکار عامه را نسبت به پروسه خراب می کند و باید جلوی آن گرفته شود.

محترم انجینیر محمد نعیم اصغری مسئول پروگرام های فیفا  نیز در این جلسه یک کاپی از یافته های این نهاد را که شامل (۱۲۱۰) مورد از تخطی ها و تخلفات انتخاباتی مشخص و مستند شده، به اعضای رهبری کمیسیون شکایات تسلیم نمود.

آقای اصغری از اعضای رهبری کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی خواست تا در جلسات علنی شان نمایندگان هر دو طرف قضایا و نیز نمایندگان نهادهای ناظر انتخاباتی را بخواهند تا قضایای انتخاباتی بصورت شفاف فیصله شود.

در پایان اعضای رهبری کمیسیون شکایات انتخاباتی آرای بدون بایومتریک را باطل دانستند و یکبار دیگر تعهد کردند که درمطابقت با قانون و طرزالعمل های انتخاباتی به شکایات انتخاباتی رسیدگی می کنند و در این راستا زیر فشار کدام نهاد و شخص قرار نخواهند گرفت.

دراین جلسه کمیشنران کمیسیون مستقل شکایات انتخابات اطمینان دادند که به شکایات ثبت شده در زمان تعیین شده مطابق قانون رسیدگی کرده و هیچگونه نگرانی در این مورد وجود ندارد.

FEFA

تازه ترین اخبار

پنجشنبه ۱۳۹۸/۷/۱۸ - ۲۲:۶
Background image

ملاقات نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل متحد در افغانستان با اعضای رهبری کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی

تدامچی یاماماتو نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در افغانستان با اعضای محترم رهبری کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی امروز (پنجشنبه مورخ:۱۸/۷/۱۳۹۸) دیدار نمود.

در این ملاقات آقای یاماماتو. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۷/۱۶ - ۱۹:۵۲
Background image

جلسه اعضای رهبری کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی با مسئولان فیفا

اعضای محترم رهبری کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی، امروز ( سه شنبه 16/ 7/ 1398 ) با نمایندگان موسسه انتخابات آزاد و عادلانه افغانستان ( فیفا) دیدار نمودند. در این دیدار در مورد یافته های. . .

سه‌شنبه ۱۳۹۸/۷/۱۶ - ۱۵:۵۳
Background image

ملاقات اعضای رهبری کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی با سفیران اتحادیه اروپا وهالند

اعضای محترم رهبری کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی، امروز ( سه شنبه 16/7/ ۱۳۹۸) با سفیران اتحادیه اروپا، هالند، دیپلومات های کشورهای جرمنی و فرانسه مقیم کابل ملاقات نمودند. این دیدار با. . .

BACK TO NEWS