دیدار نماینده خاص سر منشی سازمان ملل متحد در افغانستان با اعضای رهبری کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی

iecc-af
سه‌شنبه ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ - ۱۱:۵۸
Meeting

محترم تادامیچی یاماموتو نماینده خاص سر منشی سازمان ملل متحد در افغانستان عصر روز ( دوشنبه مورخ 21/11/1398) با اعضای محترم رهبری کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی در دفتر مرکزی این کمیسیون دیدار و گفتگو نمود. هدف این دیدار ارایه وضاحت بیشتر در مورد تصامیم اخیر این کمیسیون در پیوند به تفتیش و بازشماری آرای انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۸ بود.

در این دیدار نخست محترمه زهره بیان شینواری رئيس کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی؛ ضمن سپاسگزاری از همکاری های همیشگی سازمان ملل متحد، جهت موفقیت پروسه انتخابات، در مورد چگونگی رسیدگی به شکایات انتخاباتی و اتخاذ تصامیم نهایی توسط این کمیسیون، به نماینده ویژه سازمان ملل متحد برای افغانستان معلومات همه جانبه ارائه نمود.

خانم شینواری اطمینان داد که این تصامیم بر بنیاد قانون، طرزالعمل ها و معیارهای بین المللی، بصورت بی طرفانه با هدف تامین شفافیت و عدالت انتخاباتی اتخاذ شده است.

در ادامه محترم داکتر محمد قاسم الیاسی منشی و سخنگوی کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی؛ به پرسش های آقای یاماموتو در پیوند به چگونگی اتخاذ تصامیم در مورد شمارش و تفتیش نمونه ای قضایای کتگوری بندی شده، پاسخ داد.

آقای الیاسی گفت: این تصامیم بعد از مطالعات تخنیکی و حقوقی همه جانبه شکایات و اعتراضات ثبت شده گرفته شده که همه تصامیم اتخاذ شده بار حقوقی، تخنیکی و موضوعی دارد. به گفته وی معیار وضع شده برای ابطال و اعتبار دهی آرا، تا حدودی رضایت کاندیدان را نیز فراهم نموده است.

در ادامه محترم سید قطب الدین رویدار عضو کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی گفت: تکت های انتخاباتی از فیصله کمیسیون شکایات انتخاباتی استقبال کرده اند، زیرا آنان از آگاهی خوب حقوقی و تخنیکی نسبت به روند انتخابات برخورد می باشند. آقای رویدار افزود؛ فیصله های ما واضح بوده و نسبت به آن به تمام جوانب ذیدخل انتخابات پاسخگو می باشیم.

سپس محترم مولوی دین محمد عظیمی معاون کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی گفت: مالکیت پروسه تفتیش و بازشماری را کمیسیون شکایات برعهده دارد و این کمیسیون باید از تطبیق فیصله های خویش از سوی کمیسیون مستقل انتخابات اطمینان حاصل نماید.

در پایان محترم یاماموتو در شرایط کنونی همکاری سازمان ملل و کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی را بسیار مهم دانست و از اعضای رهبری کمیسیون شکایات خواست تا در پیوند به فیصله اخیر خویش برای تکت های انتخاباتی و نهادهای ملی و بین المللی ذیربط انتخاباتی توضیحات بیشتر ارایه نمایند، تا سوء تفاهم ها رفع گردد.

Meeting

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۵/۲۲ - ۱۵:۱۶
Background image

جلسه مشترک مسئولان دارالانشای کمیسیون های انتخاباتی

نشست مشترک روسای دارالانشای کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی و کمیسیون مستقل انتخابات، امروز ( چهارشنبه مورخ ۱۳۹۹/۵/۲۲) با هدف تشریک مساعی وهماهنگی هرچه بیشتر میان هر دو کمیسیون در جهت. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۵/۱۶ - ۱۳:۵
Background image

جلسه فوق العاده اعضای رهبري کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتي

نشست فوق العاده اعضای رهبري کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتي امروز ( پنج شنبه مورخ ۱۳۹۹/۵/۱۶) در دفتر مرکزی این کمیسیون دایر گردید. در این نشست اعضای رهبری کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۵/۹ - ۸:۱۳
Background image

پیام تبریکی به مناسبت عید سعید اضحی

کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی؛ حلول عید سعید اضحی، نماد وحدت و یکپارچکی مسلمانان و یاد آور قربانی ابراهیم خلیل الله (ع) را به تمام مسلمانان جهان، به خصوص هموطنان عزیز تبریک عرض می. . .

BACK TO NEWS