مراسم تحلیف و سیمینار آموزشی کمیشنران ولایتی کمیسیون شکایات انتخاباتی

iecc-af
دوشنبه ۱۳۹۸/۵/۱۴ - ۱۴:۱۰
مراسم تحلیف و سیمینار آموزشی کمیشنران ولایتی کمیسیون شکایات انتخاباتی

مراسم تحلیف و سیمینار آموزشی ۱۰۲ کمیشنر ولایتی کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی ( روز جمعه ۱۱ اسد ۱۳۹۸) با حضور اعضای رهبری این کمیسیون و همکاران بین المللی در کابل برگزار شد.

اعضای رهبری کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی، قبل از اجرای تحلیف بر حفظ بیطرفی و تامین عدالت انتخاباتی در جهت موفقیت پروسه انتخابات ریاست جمهوری ۶ میزان ۱۳۹۸ تاکید کردند.

در ابتدا محترم چمن شاه اعتمادی رئیس دارالانشای کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی ضمن خوش آمدید به اشتراک کنندگان، از منظوری به موقع کمیشنران ولایتی، از سوی مقام عالی ریاست جمهوری؛ ابراز امتنان کرد و از کمیشنران ولایتی خواست تا در روند کاری و اتخاذ تصامیم شان، منافع ملی و شفافیت انتخابات را مدنظر داشته باشند.

سپس محترمه زهره بیان شینواری رئیس کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی، مراسم تحلیف کمیشنران ولایتی را یک روز تاریخی برای شهروندان افغانستان دانسته و خطاب به کمیشنران ولایتی گفت: چشم امید مردم بخاطر موفقیت پروسه انتخابات ریاست جمهوری 1398 به کمیسیون های انتخاباتی دوخته شده است، بنابراین هر قدمی که برای اتخاذ تصامیم در جریان رسیدگی به شکایت انتخاباتی بر می دارید، خدا و نا به سامانی های افغانستان را مد نظر بگیرید، تا عدالت انتخاباتی در کشور نهادینه گردد.

رئیس کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی خاطر نشان کرد که تمام اجراات کمیشنران ولایتی در روند شفافیت انتخابات بسیار مهم و موثر است و نباید شما تسلیم فشارهای سیاسی و مادی شوید، تا بیطرفی شما زیر پرسش برود.

محترمه شینواری از کمیشنران ولایتی خواست که صادقانه، بیطرفانه و در شفافیت کامل، وظایف و مسئولیت شان را در پرتو قانون انتخابات، طزالعمل های انتخاباتی، لایحه ها و رهنمودهای تصویب شده کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی عمل کنند، تا اعتماد از دست رفته ی شهروندان بدست آمده و این ماموریت سرنوشت ساز را موفقانه به سر منزل مقصود برسانند.

سپس محترم داکتر محمد قاسم الیاسی سنخگو و منشی کمیسیون مستقل انتخاباتی، حکم مقام ریاست جمهوری را در مورد تقرر کمیشنران تازه ولایتی قرائت کرد و این مسئولیت را بسیار خطیر و مهم عنوان نمود و از همه ی آنان خواست تا مطابق قانون انتخابات صلاحیت های خود را در جهت شفافیت انتخابات و تامین عدالت انتخاباتی اعمال نمایند.

آقای الیاسی ماده های ۹۰ و ۳۱ قانون اتنخابات را که در مورد صلاحیت های کمیسیون های ولایت می باشد، به حاضرین تشریح نموده و تقدیر و تمجید کمیشنران تازه را وابسته به موفقیت پروسه انتخابات پیشرو عنوان نمود.

محترم مولوی دین محمد عظیمی معاون کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی، در این برنامه بیان داشت که شما به عنوان فرد اول کمیسیون ولایتی سرنوشت ۳۰ میلیون انسان را بدست دارید، بنا براین در اجراات کاری تان هیچ گونه تبعیض نژادی و قومی را مد نظر نگیرید، بلکه پاسدار امانت الهی باشید، زیرا انسانها از قانون وضعی فرار کرده می توانند، اما از قانون الهی امکان فرار وجود ندارد.

وی تصریح کرد که اعضای رهبری کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی غیر از صداقت، بیطرفی و پاسداری از امانت الهی چیزی دیگری را توقع ندارند.

آقای عظیمی تامین صلح سراسری در کشور را وابسته به تامین عدالت انتخاباتی، مجریان کمیسیون های انتخاباتی عنوان نموده و از تمام آنان خواست که آنچه در جهت وفاداری به منافع مالی سوگند یاد کرده اند، آنرا در عرصه عمل نیز پیاده کنند.

در ادامه محترم نیل اپرنی کمیشنر بین المللی کمیسیون شکایات انتخاباتی، ضمن بیان تجارب انتخاباتی اش گفت: نهادینه شدن دیموکراسی در یک کشور، برگزاری انتخابات معیاری و قابل قبول همه طرف های دخیل در انتخابات را نیاز دارد.

بدنبال ختم مراسم تحلیف، سیمینار دو روزه ی آموزشی کمیشنران ولایتی با هدف ارتقای ظرفیت و بحث وتبادل نظر آنان درمورد قانون انتخابات، طرزالعمل ها و لوایح و تاثیر آن در روند رسیدگی به شکایات انتخاباتی آغاز شد.

در ادامه این ورکشاپ اعضای رهبری کمیسیون شکایات با همکاری مسئولین بخش های تخنیکی و مسلکی، در پیوند به چگونگی بررسی شکایات و اعتراضات و فورمه های رسیدگی به شکایات را برای کمیشنران جدید ولایتی معلومات فشرده ارایه کردند.

مراسم تحلیف و سیمینار آموزشی کمیشنران ولایتی کمیسیون شکایات انتخاباتیمراسم تحلیف و سیمینار آموزشی کمیشنران ولایتی کمیسیون شکایات انتخاباتی

مراسم تحلیف و سیمینار آموزشی کمیشنران ولایتی کمیسیون شکایات انتخاباتی

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۰/۵/۱۸ - ۱۴:۵۲
Background image

تدویر برنامه های آموزشی اصول اساسی تدارکات، مدیریت منابع بشری و مایکروسافت Word

برنامه های آموزشی تحت عنوان اصول اساسی تدارکات و مایکروسافت Word دیروز ( یکشنبه مورخ ۱۴۰۰/۵/۱۷) با اشتراک کارمندان بخش های مختلف دارالانشای کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی در تالار. . .

شنبه ۱۴۰۰/۵/۱۶ - ۱۵:۲۲
Background image

مراسم گرامی داشت از روز ملی بیرق

مراسم تجلیل از روز ملی بیرق امروز ( شنبه مورخ ۱۴۰۰/۵/۱۶) در کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی برگزار گردید. در این مراسم که در تالار کنفرانس های دفتر مرکزی کمیسیون شکایات دایر گردیده بود،. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۵/۱۱ - ۱۴:۳۶
Background image

ویدیو کنفرانس هیئت رهبری کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی با مسئولین پروژه حمایت از انتخابات سازمان ملل متحد

به ادامه ویدیو کنفرانس های آنلاین هیئت محترم رهبری کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی، عصر دیروز ( دوشنبه مورخ ۱۴۰۰/۵/۱۱) در یک ویدیو کنفرانس با مسئولین پروژه حمایت از انتخابات سازمان. . .

BACK TO NEWS