معرفی سیستم کمپیوتری حل منازعات انتخاباتی

iecc-af
شنبه ۱۳۹۸/۵/۲۶ - ۱۶:۲۷
معرفی سیستم کمپیوتری حل منازعات انتخاباتی

سیستم حل منازعات انتخاباتی  (EDR) توسط دیوید گودیا مسوول بخش آی تی (UNSEP) روز ( شنبه مورخ ۲۶ اسد ۱۳۹۸) به اعضای رهبری، کارمندان و مشاورین بین المللی کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی، معرفی گردید.

محترمه زهره بیان شینواری رئیس کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی، ضمن قدر دانی از ایجاد این سیستم تاکید بر مصئون بودن معلومات مندرج این سیستم نموده و خواهان آغاز کار آزمایشی بالای سیستم مذکور شد، تا اطمینان حاصل گردد این سیستم می تواند پاسخگوی رسیدگی شکایات و اعتراضات انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۸ باشد تا از بروز مشکلات تخنیکی در آینده جلوگیری به عمل آید.

هدف از ایجاد سیستم حل منازعات انتخاباتی رسیدگی به موقع به شکایات و اعتراضات انتخاباتی، همچنان جلب اعتماد شهروندان نسبت به روند رسیدگی به قضایای انتخاباتی توسط کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی در زمان معینه آن می باشد.

مراحل رسیدگی به شکایات انتخاباتی در این سیستم قرار ذیل اند: ثبت،‌ تصنیف، بررسی، تحلیل، اتخاذ تصمیم و ابلاغ می باشد.

این سیستم دارای ویژگی ها، قابلیت ها و کارکرد های بالخصوص می باشد که می تواند روند رسیدگی به شکایات و اعتراضات انتخاباتی را سهل تر سازد.

از ویژگی های مهم این سیستم استفاده بصورت آفلاین و آنلاین، بالا بردن مثمریت، دقت، کاهش زمان، قابل استفاده به زبان های دری، پشتو و انگلیسی، دسترسی آسان به قضایا انتخاباتی، ایجاد شفافیت انتخاباتی و ایجاد دیتابیس میان دفتر مرکزی و دفاتر ولایتی کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی.

اعضای رهبری کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی از ایجاد سیستم حل منازعات انتخاباتی استقبال نمودند؛ نظریات و پیشنهادات سازنده شان را با مسوولان مربوطه غرض بهبود و استفاده بهتر از این سیستم شریک ساختند.

سیستم حل منازعات انتخاباتی توسط آموزگاران بین المللی برای کارمندان مرکزی و ولایتی  بخش رسیدگی به شکایات و اعتراضات کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی آموزش داده خواهد شد.

قرار است بزودی این سیستم در دفتر مرکزی و دفاتر ولایتی کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی فعال گردد و در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۸ مورد استفاده قرار گیرد.

معرفی سیستم کمپیوتری حل منازعات انتخاباتی

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۸/۶/۳۰ - ۱۴:۳۹
Background image

آغاز برنامه آموزشی رسیدگی به اعتراضات وشکایات کمیشنران ولایتی

برنامه آموزشی دو روزه ی رسیدگی به اعتراضات و شکایات انتخاباتی ( روز شنبه ۳۰ سنبله ۱۳۹۸) با اشتراک کمیشنران ولایتی ۳۴ ولایت و با حضورداشت اعضای محترم رهبری کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی. . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۶/۲۸ - ۱۶:۳۶
Background image

اشتراک رئیس کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی در کنفرانس مطبوعاتی شبکه زنان افغان در رابطه با انتخابات

محترمه زهره بیان شینواری رئیس کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی روز ( پنجشنبه ۲۸ سنبله ۱۳۹۸) با هدف ارائه معلومات از کارکردها و آمادگی های این کمیسیون در رابطه به ثبت و رسیدگی به شکایات و. . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۶/۲۸ - ۱۶:۳۳
Background image

نشست اعضای رهبری کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی با نمایندگان نهادهای جامعه مدنی مرتبط به زنان و جوانان

اعضای محترم رهبری کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی با هدف شنیدن دیدگاه ونظریات جوانان وزنان درپیوند پروسه انتخابات ریاست جمهوری، روز(پنجشنبه ۲۸ سنبله ۱۳۹۸) نشست مشورتی را با نمایندگان. . .

BACK TO NEWS