نشست مشترک کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی با نهاد های جامعه مدنی مرتبط با انتخابات

iecc-af
پنجشنبه ۱۳۹۸/۶/۲۱ - ۱۶:۲۰
Civil Society

نشست مشترک اعضای رهبری کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی با نمایندگان نهادهای جامعه مدنی مرتبط با انتخابات روز (پنجشنبه ۲۱ سنبله ۱۳۹۸ ) در دفتر مرکزی این کمیسیون برگزار شد.

محترم مولوی دین محمد عظیمی معاون کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی ضمن خوش آمدید به نمایندگان نهادهای جامعه مدنی مرتبط با انتخابات از آمادگی کامل کمیسیون شکایات برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ششم میزان 1398 خبر داد و گفت: همه جوانب ذیدخل در پروسه انتخابات یک مسوولیت واحد دارند که همانا برگزاری شفاف وعادلانه انتخابات بصورت موفقانه می باشد.

مولوی عظیمی ضمن کم رنگ بودن پیکارهای انتخاباتی، از نامزدان و احزاب سیاسی خواست تا درجهت کشاندن مردم به پای صندوق های رای دهی تلاش جدی نمایند.

وی تصریح کرد، فورم های ثبت شکایات با مواد حساس انتخاباتی یکجا به تمام مراکز رای دهی ارسال میشود و برای ثبت شکایات روز انتخابات در تمام مراکز رای دهی، کارمندان کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی حضور خواهند داشت.

در ادامه محترم داکتر محمد قاسم الیاسی منشی و سخنگوی کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی؛ بر نظارت جدی نهادهای ناظر انتخاباتی از پروسه انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد و خطاب به نمایندگان این نهادها گفت: همکاری شما در تامین عدالت انتخاباتی مهم می باشد، زیرا کمیسیونهای انتخاباتی و نهادهای ناظر انتخاباتی به مانند کسانی هستند که همه در یک کشتی سوار می باشند.

منشی کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی همچنان یکی از اهداف جلسه امروز را پاسخ به سئوالات نمایندگان نهادهای جامعه مدنی مرتبط به انتخابات عنوان کرد. 

همچنان محترم چمن شاه اعتمادی رئیس دارالانشای کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی نیز، از تلاش ها و همکاری های نهادهای جامعه مدنی مرتبط به انتخابات، در جهت موفقیت پروسه انتخابات ریاست جمهوری ابراز تشکر نمود و بیان داشت که کمیسون شکایات انتخاباتی تلاش می کند؛ تا از مشوره های مفید نمایندگان نهادهای ذیربط انتخاباتی برای مدیریت درست انتخابات پیشرو بخاطر کسب رضایت شهروندان استفاده ی بهینه نماید.

سپس نمایندگان جامعه مدنی مرتبط به انتخابات، ضمن سپاسگزاری از تدویر این نشست، پیشنهادات، نظریات و پرسش های شان را در مورد برنامه های عملیاتی کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی با اعضای محترم کمیسیون شکایات انتخاباتی در میان گذاشتند.

آنان ایجاد مرکز معلوماتی ( کال سنتر) و ایجاد سیستم ثبت شکایات الکترونیکی توسط کمیسیون شکایات را در جهت تسریع روند رسیدگی به شکایات انتخاباتی را مهم دانسته و از اعضای رهبری کمیسیون شکایات خواستند که افراد مسلکی در این بخش ها بگمارند.

همچنان این نمایندگان نهادهای مدنی، عملکرد کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی در خصوص جریمه و ارسال اخطاریه به کاندیدانی که مرتکب تخطی، تخلف و جرایم انتخاباتی در جریان پیکارهای انتخاباتی شده اند را ستایش کرده  و این اقدام را برای کسب اعتماد شهروندان نسبت به کمیسیون شکایات اثرگذار دانستند.

در این نشست محمد یاسین همراز معاون پالیسی وهماهنگی دارلانشای کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی، درپیوند به برنامه های آگاهی عامه، برنامه های هماهنگی با نهادهای مرتبط به انتخابات، مرکز معلومات  (call center) و سیستم ثبت الکترونیکی شکایات معلومات همه جانبه ارایه نمود.

درپایان اعضای رهبری کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی به نمایندگان جامعه مدنی مربتط به انتخابات از سرعت بخشیدن روند تطبق برنامه عملیاتی کمیسیون مستقل شکایاتی انتخاباتی اطمینان دادند و گفتند که اعضای رهبری این کمیسیون هر کدام بصورت زون وار مسوولیت گرفتند تا از تمام فعالیت های این کمیسیون نظارت جدی نمایند.

Civil Society

Civil Society

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۳/۱۴ - ۱۸:۲۲
Background image

ملاقات رئیس کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی با مسئولان پروژه (UNESP)

محترمه زهره بیان شینواری رئیس کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی امروزچهارشنبه مورخ (۱۳۹۹/۳/۱۴) در دفتر کاری اش با مسئولان پروژه (UNESP) سازمان ملل متحد در افغانستان دیدار نمود. در این. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۳/۱۴ - ۱۷:۴۹
Background image

برگزاری جلسه اداری در کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی

محترمه زهره بیان شینواری رئیس کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی امروز مورخ (۱۳۹۹/۳/۱۴) در سالون کنفرانس های این کمیسیون با مسئولان دارالانشاء و روسای دفتر مرکزی در پیوند به عملکرد گذشته و. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۱۶:۹
Background image

امضای تفاهم نامه همکاری میان کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی و پوهنتون دنیا

کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی امروز (دوشنبه ۲۶ حوت ۱۳۹۸) با پوهنتون دنیا تفاهم نامه همکاری امضا کردند. بر بنیاد این تفاهم نامه، پوهنتون دنیا جهت ارتقای ظرفیت کارمندان کمیسیون شکایات. . .

BACK TO NEWS