نشست مشورتی کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی با جوانب ذیدخل انتخاباتی

iecc-af
شنبه ۱۳۹۸/۹/۲۳ - ۱۱:۱۸
December 13

کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی ( روز جمعه مورخ: ۱۳۹۸/۹/۲۲) نشست مشورتی را با هدف دریافت راه حل بن بست انتخابات ششم میزان ۱۳۹۸ با نمایندگان تکت های انتخاباتی، احزاب سیاسی، نهادهای جامعه مدنی مرتبط به انتخابات، نهادهای بین المللی همکار در پروسه انتخابات و نمایندگان رسانه های همگانی با حضورداشت اعضای محترم کمیسیون مستقل انتخاباتی برگزار نمود.

در آغاز برنامه محترم چمن شاه اعتمادی رئيس دارالانشای کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی ضمن خوش آمدیدگویی به اشتراک کنندگان، هدف از برگزاری این نشست را حل مشکلات پروسه انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۸ عنوان کرد و گفت: یگانه راه بیرون رفت ازبن بست کنونی انتخابات، گفتمان نهادهای ذیربط انتخاباتی با در نظر داشت قانون و طرزالعمل های انتخاباتی می باشد.

در ادامه محترمه زهره بیان شینواری رئیس کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی گفت: با راه اندازی این نشست بزرگ خواستیم هماهنگی و همکاری بیشتری را میان نهادهای مرتبط انتخاباتی بوجود آوریم، تا جهت خروج از بن بست بوجود آمده راهکاری پیدا گردد.

خانم شینواری از ادامه ی چالش های روند انتخابات ریاست جمهوری ششم میزان ابراز نگرانی کرد و افزود؛ جنجال های موجود سبب ایجاد بی اعتمادی میان مردم و نهاد های انتخاباتی شده است.

وی اطمینان داد که قانون و طرزالعمل های انتخاباتی بصورت دقیق وهمه جانبه در جریان رسیدگی به شکایات انتخاباتی تطبیق گردیده و آرای بایومتریکی که در زمان تعیین شده استعمال شده باشد، قابل اعتبار می باشد.

با این حال، حوا علم نورستانی، رئیس کمیسیون مستقل انتخابات در این نشست تاکنون، 700 هزار رأی باطل اعلام شده است. خانم نورستانی یکبار دیگر از تیکت هایی انتخاباتی که مانع بازشماری آرای در هفت ولایت شده‌اند خواست تا به کمیسیون اجازۀ بازشماری برگه های رای را بدهند.

داکتر محمد قاسم الیاسی، سخنگو و منشی کمیسیون شکایات انتخاباتی در این نشست از دسته‌های انتخاباتی خواست تا به منظور رسیدن به یک راه حل، انعطاف‌پذیری نشان دهند. آقای الیاسی گفت : راه حل پیدا می‌شود، اما مشروط بر اینکه دو طرف از خود انعطاف نشان بدهند و راه منطقی جستجو بکنیم. نگذاریم که انتخابات به بن بست برود، اگر این بار انتخابات به بن بست برود، سومین بار می‌شود و باید فاتحه جمهوریت را بخوانیم.

اسدالله سعادتی، معاون دوم دستۀ انتخاباتی ثبات و همگرایی به رهبری عبدالله عبدالله، از کمیسیون‌ انتخابات می‌خواهد تا 102 هزار آرای پیش از زمان رأی‌دهی را باطل اعلام کند و 137 هزار آرای بدون بایومتریک را به باز شماری بفرستد. او تاکید کرد که به هیچ صورت نتایج تقلبی را نمی‌پذیرند. اما محمد عمر داوودزی، رئیس ستاد انتخاباتی محمداشرف غنی، از کمیسیون مستقل انتخابات خواست که هرچه زوتر نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری را اعلام نماید.

همچنان سایر اشتراک کنندگان این نشست از کمیسیون های انتخاباتی خواستند که با درنظرداشت قانون انتخابات، طرزالعمل ها و لوایح انتخاباتی به بن بست انتخاباتی خاتمه داده و شهروندان را از سر در گمی نجات دهند.

December 13

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۴۰۰/۵/۱۸ - ۱۴:۵۲
Background image

تدویر برنامه های آموزشی اصول اساسی تدارکات، مدیریت منابع بشری و مایکروسافت Word

برنامه های آموزشی تحت عنوان اصول اساسی تدارکات و مایکروسافت Word دیروز ( یکشنبه مورخ ۱۴۰۰/۵/۱۷) با اشتراک کارمندان بخش های مختلف دارالانشای کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی در تالار. . .

شنبه ۱۴۰۰/۵/۱۶ - ۱۵:۲۲
Background image

مراسم گرامی داشت از روز ملی بیرق

مراسم تجلیل از روز ملی بیرق امروز ( شنبه مورخ ۱۴۰۰/۵/۱۶) در کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی برگزار گردید. در این مراسم که در تالار کنفرانس های دفتر مرکزی کمیسیون شکایات دایر گردیده بود،. . .

دوشنبه ۱۴۰۰/۵/۱۱ - ۱۴:۳۶
Background image

ویدیو کنفرانس هیئت رهبری کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی با مسئولین پروژه حمایت از انتخابات سازمان ملل متحد

به ادامه ویدیو کنفرانس های آنلاین هیئت محترم رهبری کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی، عصر دیروز ( دوشنبه مورخ ۱۴۰۰/۵/۱۱) در یک ویدیو کنفرانس با مسئولین پروژه حمایت از انتخابات سازمان. . .

BACK TO NEWS