نشست هماهنگی کمیسیون های انتخاباتی با نهاد های ذیربط انتخاباتی

iecc-af
پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۱:۵۹
iec-ecc

کمیسیون های انتخاباتی نشست مشترک هماهنگی را با ادارات ذیربط انتخاباتی جهت برگزاری انتخابات‌ ولسی جرگه ولایت غزنی، شوراهای ولایتی، شورای های ولسوالی و شاروال ها در سال ۱۴۰۰ روز چهارشنبه مورخ ( ۲۸ دلو ۱۳۹۹)  برگزار کرد.

در این نشست اعضای رهبری کمیسیون های انتخاباتی، رئیس عمومی اداره امور جمهوری اسلامی افغانستان وزرا، معینان و روئسای ادارات ذیربط دولتی اشتراک نموده بودند.

در نخست محترمه حوا علم نورستانی رئیس کمیسیون مستقل انتخابات تشریف آوری مسوولان ادارات ذیربط انتخاباتی و ارگان های امنیتی را در این نشست خوش آمدید گفت و از همکاری ادارات ذیربط، به ویژه ارگان های امنیتی و دفاعی در تامین امنیت و انتقال مواد به ولایات در انتخابات سال ۱۳۹۸ اظهار سپاس‌گذاری و قدردانی نمود.از ادارات ذیربط خواست که در برگزاری انتخابات پیشرو‌ مطابق به سهم شان در راستای تامین امنیت، تمویل بودجه، آگاهی‌دهی و سایر موارد همکاری نمایند.

در ادامه این نشست محترم فضل محمود فضلی رئیس عمومی اداره امور بر همکاری، تعهد و حمایت حکومت مبنی بر برگزاری انتخابات پیشرو بیان نموده، گفت که اداره امور و سایر ادارات ذیربط انتخاباتی بر اساس قانون با کمیسیون های انتخاباتی همکار بوده و با حفظ استقلالیت کمیسیون ها را همکاری مینماید.

محترمه زهره بیان شینواری رئیس کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی، ضمن بیان اینکه انتخابات پروسه ملی است و نیاز به همکاری و تلاش نهادهای ذیربط انتخاباتی را دارد، در رابطه به آمادگی‌های این کمیسیون برای رسیدگی به اعتراضات و شکایات انتخابات‌های پیشرو با استفاد از روش های ساده و الکترونیکی معلومات مفصل داده گفت، کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی در راستای تامین عدالت انتخاباتی منحیث محکمه انتخاباتی عمل می نماید.

خانم شینواری همچنان از مسوولان نهاد ذیربط انتخاباتی خواست تا این کمیسیون را در بخش تامین امنیت دفاتر مرکزی و ولایتی، در بخش انتقال مواد حساس و غیر حساس، در بخش کمپاین های آگاهی عامه، مالی، منابع بشری همکاری لازم نمایند. 

در جمع بندی این نشست تذکر گردید تا یک پلان عمل در هماهنگی با ادارات ذیربط انتخاباتی تهیه و عملی گردد.

iec-ecc

iec-ecc

iec-ecc

iec-ecc

iec-ecc

iec-ecc

تازه ترین اخبار

دوشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۷:۲۹
Background image

تجلیل از روز ملی سرباز

از روز ملی سرباز یا حمایت از نیروهای امنیتی و دفاعی کشور، روز ( دوشنبه ۱۱ حوت ۱۳۹۹ ) در کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی تجلیل به عمل آمد. در این مراسم اعضای رهبری کمیسیون مستقل شکایات. . .

یکشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۱۵:۲۴
Background image

نشست کمیسیون های انتخاباتی در مورد نهایی سازی مسوده طرح تعدیل قانون انتخابات

کمیسیون های انتخاباتی نشست را به منظور نهایی سازی طرح تعدیل قانون انتخابات، امروز یکشنبه مورخ ( ۱۰ حوت ۱۳۹۹) در مقر دفتر مرکزی کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی برگذار نمودند. در این نشست. . .

پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۱:۵۹
Background image

نشست هماهنگی کمیسیون های انتخاباتی با نهاد های ذیربط انتخاباتی

کمیسیون های انتخاباتی نشست مشترک هماهنگی را با ادارات ذیربط انتخاباتی جهت برگزاری انتخابات‌ ولسی جرگه ولایت غزنی، شوراهای ولایتی، شورای های ولسوالی و شاروال ها در سال ۱۴۰۰ روز چهارشنبه. . .

BACK TO NEWS