کاندیدان حق استفاده از اطفال را درپیکار های انتخاباتی ندارند

iecc-af
دوشنبه ۱۳۹۸/۶/۱۱ - ۱۴:۲۳
Logo

اعضای رهبری کمیسون مستقل شکایات انتخاباتی در جلسه مورخ ۵/۶/۱۳۹۸ خویش  فیصله نمودند که کاندیدان و احزاب سیاسی حق استفاده از اطفال را برای پیشبرد مبارزات انتخاباتی ندارند.

در این فیصله آمده که اعضای محترم رهبری کمیسیون بعد از بحث وبررسی همه جانبه روی موضوع استفاده از کودکان در پیشبرد مبارزات انتخاباتی کاندیدان ریاست جمهوری، با توجه به آسیب پذیری اطفال با اتفاق ‌آراء تصمیم اتخاذ نمودند تا مطابق فقره (۶) ماده پنجم تعدیل لایحه مبارزات انتخاباتی در انتخابات ریاست جمهوری (۱۳۹۸) کاندیدان، احزاب و ایتلاف های سیاسی نباید از اطفال جهت پیشبرد و برنامه های مرتبط به مبارزات انتخاباتی شان استفاده کنند.

در مصوبه کمیسیون شکایات تاکید شده که در صورت مشاهده این موضوع، در پیکار های انتخاباتی، ازسوی  کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی دستور به اقدام اصلاحی و یا توصیه صادر میگردد.

تازه ترین اخبار

شنبه ۱۳۹۸/۶/۳۰ - ۱۴:۳۹
Background image

آغاز برنامه آموزشی رسیدگی به اعتراضات وشکایات کمیشنران ولایتی

برنامه آموزشی دو روزه ی رسیدگی به اعتراضات و شکایات انتخاباتی ( روز شنبه ۳۰ سنبله ۱۳۹۸) با اشتراک کمیشنران ولایتی ۳۴ ولایت و با حضورداشت اعضای محترم رهبری کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی. . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۶/۲۸ - ۱۶:۳۶
Background image

اشتراک رئیس کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی در کنفرانس مطبوعاتی شبکه زنان افغان در رابطه با انتخابات

محترمه زهره بیان شینواری رئیس کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی روز ( پنجشنبه ۲۸ سنبله ۱۳۹۸) با هدف ارائه معلومات از کارکردها و آمادگی های این کمیسیون در رابطه به ثبت و رسیدگی به شکایات و. . .

پنجشنبه ۱۳۹۸/۶/۲۸ - ۱۶:۳۳
Background image

نشست اعضای رهبری کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی با نمایندگان نهادهای جامعه مدنی مرتبط به زنان و جوانان

اعضای محترم رهبری کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی با هدف شنیدن دیدگاه ونظریات جوانان وزنان درپیوند پروسه انتخابات ریاست جمهوری، روز(پنجشنبه ۲۸ سنبله ۱۳۹۸) نشست مشورتی را با نمایندگان. . .

BACK TO NEWS