گرامی داشت از هشتم مارچ روز جهانی زن

iecc-af
چهارشنبه ۱۳۹۸/۱۲/۲۱ - ۱۵:۳۰
8march

از هشتم مارچ روز جهانی همبستگی زنان در کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی امروز چهارشنبه مورخ ( ۲۱ حوت ۱۳۹۸) گرامی داشت بعمل آمد.

در آغاز این محفل محترمه زهره بیان شینواری رئیس کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی ضمن خوش آمدید به اشتراک کنندگان، روز جهانی همبستگی زنان را برای تمام زنان جهان بخصوص زنان شجاع و زحمت کش افغانستان تبریک و تهنیت عرض نموده و افزود: زنان استعداد و توانایی دارند تا دوشادوش برادران خویش کار کنند، حضور ۲۷ درصدی زنان در دفتر مرکزی و دفاتر ولایتی کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی یک دستاورد بزرگ است. رئیس کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی همچنان تعهد سپرد که زمینه های تحصیلی، کاری و سهولت های بیشتری را برای خانم ها مهیا می سازد تا حضور زنان در این کمیسیون بیشتر شود.

خانم شینواری همچنان از کارکرد زنان در پروسه رسیدگی به اعترضات و شکایات در انتخابات گذشته یاد آور شد و گفت: در انتخابات گذشته با همکاری تمام همکاران به خصوص همکاران طبقه اناث در دفتر مرکزی و دفاتر ولایتی توانستیم موفق شویم. وی از کارکرد های بی طرفانه و صادقانه آنها اظهار سپاس و قدردانی نمود.

سپس محترم مولوی دین محمد عظیمی معاون کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی نیز روز جهانی همبستگی زنان را برای تمام خواهران و زنان کشور تبریک گفته و جایگاه و مقام زن را از نگاه دین مبین اسلام به حاضرین بیان نمود. مولوی عظیمی افزود، خداوند انسانها را یکسان خلق نموده و نزد خداوند کسی برتری دارد که تقوا داشته باشد و در دین اسلام بین زن و مرد تفاوت نیست تمام انسانها مانند دندانه های شانه با هم برابر هستند.

وی علاوه کرد، پیامبر اکرم (ص) می فرماید: بهترین اولادهای شما دختران شماست، تحفه را اول به فرزندان دختر هدیه کنید و هم چنان جنت در زیر قدم های مادر است.

در ادامه محترم چمن شاه اعتمادی رئیس دارالانشای کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی نیز این روز را برای زنان افغانستان تبریک عرض گفته و افزود، نگاه اسلام نسبت به نگاه غرب به زن متفاوت است، تاریخ کشور ما افغانستان و تاریخ درخشان اسلام زنان شجاع و نامدار دارد.

آقای اعتمادی در مورد وجه تسمیه و فلسفه بوجود آمدن این روز اشاره نمود که بر محور حق کار، حق آموزش، حق رای و در کُل ایجاد حقوق و فرصت های برابر برای زنان است. وی همچنان دستاورد های چند دهه اخیر را برای زنان کشور قابل توصیف بیان نمود و تعهد کرد تا حد توان امکانات و سهولت های لازم را برای کارمندان زن در کمیسیون فراهم نماید.

در ادامه نماینده وزارت امور زنان، پیام وزیر محترم زنان را برای حاضرین به خوانش گرفت و همچنان آمر جندر کمیسیون شکایات نیز در مورد هشتم مارچ سخن گفت. در آخر محفل با اهدای تقدیر نامه وتحایف به پایان رسید.

Mawlawi

Etomadi

8march

Ladies

تازه ترین اخبار

چهارشنبه ۱۳۹۹/۳/۱۴ - ۱۸:۲۲
Background image

ملاقات رئیس کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی با مسئولان پروژه (UNESP)

محترمه زهره بیان شینواری رئیس کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی امروزچهارشنبه مورخ (۱۳۹۹/۳/۱۴) در دفتر کاری اش با مسئولان پروژه (UNESP) سازمان ملل متحد در افغانستان دیدار نمود. در این. . .

چهارشنبه ۱۳۹۹/۳/۱۴ - ۱۷:۴۹
Background image

برگزاری جلسه اداری در کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی

محترمه زهره بیان شینواری رئیس کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی امروز مورخ (۱۳۹۹/۳/۱۴) در سالون کنفرانس های این کمیسیون با مسئولان دارالانشاء و روسای دفتر مرکزی در پیوند به عملکرد گذشته و. . .

دوشنبه ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۱۶:۹
Background image

امضای تفاهم نامه همکاری میان کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی و پوهنتون دنیا

کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی امروز (دوشنبه ۲۶ حوت ۱۳۹۸) با پوهنتون دنیا تفاهم نامه همکاری امضا کردند. بر بنیاد این تفاهم نامه، پوهنتون دنیا جهت ارتقای ظرفیت کارمندان کمیسیون شکایات. . .

BACK TO NEWS