دیدار نماینده خاص سر منشی سازمان ملل متحد در افغانستان با اعضای رهبری کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی

iecc-af
Tue, Feb 11 2020 11:58 AM
Meeting

محترم تادامیچی یاماموتو نماینده خاص سر منشی سازمان ملل متحد در افغانستان عصر روز ( دوشنبه مورخ 21/11/1398) با اعضای محترم رهبری کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی در دفتر مرکزی این کمیسیون دیدار و گفتگو نمود. هدف این دیدار ارایه وضاحت بیشتر در مورد تصامیم اخیر این کمیسیون در پیوند به تفتیش و بازشماری آرای انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۸ بود.

در این دیدار نخست محترمه زهره بیان شینواری رئيس کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی؛ ضمن سپاسگزاری از همکاری های همیشگی سازمان ملل متحد، جهت موفقیت پروسه انتخابات، در مورد چگونگی رسیدگی به شکایات انتخاباتی و اتخاذ تصامیم نهایی توسط این کمیسیون، به نماینده ویژه سازمان ملل متحد برای افغانستان معلومات همه جانبه ارائه نمود.

خانم شینواری اطمینان داد که این تصامیم بر بنیاد قانون، طرزالعمل ها و معیارهای بین المللی، بصورت بی طرفانه با هدف تامین شفافیت و عدالت انتخاباتی اتخاذ شده است.

در ادامه محترم داکتر محمد قاسم الیاسی منشی و سخنگوی کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی؛ به پرسش های آقای یاماموتو در پیوند به چگونگی اتخاذ تصامیم در مورد شمارش و تفتیش نمونه ای قضایای کتگوری بندی شده، پاسخ داد.

آقای الیاسی گفت: این تصامیم بعد از مطالعات تخنیکی و حقوقی همه جانبه شکایات و اعتراضات ثبت شده گرفته شده که همه تصامیم اتخاذ شده بار حقوقی، تخنیکی و موضوعی دارد. به گفته وی معیار وضع شده برای ابطال و اعتبار دهی آرا، تا حدودی رضایت کاندیدان را نیز فراهم نموده است.

در ادامه محترم سید قطب الدین رویدار عضو کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی گفت: تکت های انتخاباتی از فیصله کمیسیون شکایات انتخاباتی استقبال کرده اند، زیرا آنان از آگاهی خوب حقوقی و تخنیکی نسبت به روند انتخابات برخورد می باشند. آقای رویدار افزود؛ فیصله های ما واضح بوده و نسبت به آن به تمام جوانب ذیدخل انتخابات پاسخگو می باشیم.

سپس محترم مولوی دین محمد عظیمی معاون کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی گفت: مالکیت پروسه تفتیش و بازشماری را کمیسیون شکایات برعهده دارد و این کمیسیون باید از تطبیق فیصله های خویش از سوی کمیسیون مستقل انتخابات اطمینان حاصل نماید.

در پایان محترم یاماموتو در شرایط کنونی همکاری سازمان ملل و کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی را بسیار مهم دانست و از اعضای رهبری کمیسیون شکایات خواست تا در پیوند به فیصله اخیر خویش برای تکت های انتخاباتی و نهادهای ملی و بین المللی ذیربط انتخاباتی توضیحات بیشتر ارایه نمایند، تا سوء تفاهم ها رفع گردد.

Meeting

Latest news

Mon, Dec 02 2019 10:26 AM
Background image

سیلاو شکایت لرینی تیکشیریش مستقل کمیسیون و سیلاو نهاد لرنینگ اورته سیده گی کیلوشو نامه

سیلاو شکایت لرینی تکشیریش مستقل کمیسیون بوکون( یکشنبه مورخ ۱۳۹۸/۹/۱۰) سیلاو نهاد لرنینگ ناظر لریبنل سیلاو مسله سی گه یاردملش مقصد کیلوشونامه گه قول قیدیلر. اشبو کیلیشو نامه گه قول. . .

Thu, Nov 21 2019 11:06 AM
Background image

سیلاو شکایت لرینی تیکشیریش ایرکین کمیسیون نینگ رهبرلیک اعضالری، آواز قیته سنلیش جریانیدن نظارت قیلدیلر

سیلاو شکایت لرینی تیکشیریش مستقل کمیسیون نینگ حرمتلی رهبرلیک اعضالری بوکون (چهارشنبه 1398/8/29) سیلاو مستقل کمیسیونیده گی سیلاو جمهورلیک ریاستی نینگ آوازلری قیته سنلیش جریانیدن نظارت. . .

BACK TO NEWS